smlouvy

Na povinné dokumenty jednoduše

Jedním z projektů letošního roku, do kterého jsme v holveru investovali hodně energie a času, bylo zjednodušení administrativních procesů, souvisejících se zpracováním povinné dokumentace k obchodům.

--- Mojmír Kramný, ředitel společnosti, holver

Zmíněné dokumenty jsou poradenskou sítí vnímány spíše jako nutné zlo. Jsou totiž náročné nejen svým rozsahem, ale také zohledněním a vyhodnocením zaznamenaných informací. To sebou nese samozřejmě nemalé penzum času, potřebné k jejich vyplnění.

 

Snažíme se neustále zkracovat a zjednodušovat cestu poradce k zákazníkovi a rozhodli jsme se proto tuto administrativu digitalizovat. Výhodou dobře nastaveného procesu je automatizace, která odbourává chyby a hlídá některé procesy při jejich zpracování.
V jednotlivých segmentech je to např.:

 

  • – v investicích vyhodnocení investičního dotazníku a posouzení cílového trhu Zákazníka
  • – v pojištění možnosti doporučení/rady a vyhodnocení vhodnosti nabízených variant produktů
  • – v úvěrech posouzení bonity (úvěruschopnosti) dle parametrů DTI, DSTI

 

Pro všechny segmenty pak aplikace hlídá rozsah povinné dokumentace a konkrétní obsah, nutný pro její vyplnění.

 

Takto připravenou dokumentaci je možné podepsat digitálně na libovolném dotykovém zařízení a podepsané dokumenty pak odchází všem stranám, tedy na centrálu společnosti, poradce i zákazníka.

 

Novinkou v celém procesu a velkou výhodou v aktuální době covidových omezení, je možnost podpisu distančním způsobem, kdy poradce standardně ověří zákazníka, ale následné podepsání povinné dokumentace již probíhá v zabezpečeném prostředí aplikace. Do té má zákazník přístup po zadání kódu obdržený na jeho mobilní telefon. V aplikaci vidí všechny dokumenty k podpisu, dává souhlas s jejich obsahem a digitálně podepisuje.

 

Aktuálně již pracujeme na celé řadě dalších vylepšení, jakými jsou např. duplikát, oprava, rozšíření náhledu zákazníka na archiv dokumentů a další, které vše ještě zjednoduší a zrychlí. Věříme totiž, že všechny povinné dokumenty nemusí být nutné zlo, ale při správně nastaveném procesu rutina, která nezatíží poradce ani klienta.

 

 

 

Štítky

digitalizace

Související články

ilustrace hacker

Pokud svým klientům posíláte e-mailem cokoliv, co byste nenapsali na pohlednici, zašifrujte to. Radí odborník na kyberbezpečnost.

fintech / 21. 05. 2020

mojmír kramný

Je potřeba rozvíjet digitální mindset, ne pouze vytvářet nové nástroje

fintech / 28. 03. 2022

Rok velkých změn

fintech Úvěry / 29. 06. 2022